Umelá inteligencia na palube super jachty Numarine

Super jachta Numarine 78HTS Adonis dostala do vienka vrátnika s umelou inteligenciou, ktorý dokáže nielen predpovedať počasie ale aj odporúčať reštaurácie na pevnine. Dokonca Vám poradí s tým čo by ste si mali obliecť! Svetový debut sa konal na tohtoročnej výstave Consumer Electronics Show.

Bolo to prvýkrát, čo sa na výstave v Las Vegas objavila jachta. Geekovia, výrobcovia a podnikatelia z celého sveta sa hrnuli, aby mohli videli model 78HTS (prvý zo série Numarine Sportfly) úplne z blízka.

Filippetti Yachts: kompaktná super jachta s max. rýchlosťou až 50 uzlov!

Superjachta Adonis bola vystavená aj na nedávno skončenej medzinárodnej výstave v Palm Beach. Obrovskému záujmu, ktorý tu zožala môže vďačiť práve elektronickému a zábavnému balíku Furrion. Bol to práve on, ktorý ju na výstave v Palm Beach odlíšil od konkurencie.

Superjachta postavená s dôrazom na nové trendy

Numarine je jedným z najšikovnejších staviteľov v Európe. Super jachta Adonis bola postavená s dôrazom na nové trendy a moderný dizajn. Plavidlo sa vyznačuje prepracovanou slnečnou palubou so štyrmi lehátkami a centrálnym kormidlom. K dispozícii je solárium pre štyri osoby a najväčšie polohovateľné ležadlá vo svojej triede. Dizajn podobný kupé je vhodný na plavbu vo veľkých moriach alebo počas drsného počasia. Vďaka veľkému strešnému oknu a veľkým oknám v kormidlovni je prirodzeného svetla dostatok.

Dizajn tejto super jachty je úžasný, ale to čo ju stavia na vrchol je práve elektronický balík Furrion. Jachta je vybavená tou najlepšou technológiou spoločnosti Furrion, od zvuku a videa až po inteligentné ovládanie v kuchyni. Hlasové povely sa zadávajú cez Siri a Alexu. Ide o virtuálneho vrátnika s umelou inteligenciou, ktorá je produktom koncepčnej flotily rekreačných vozidiel Furrion, ale systém bol prispôsobený životu na palube.

Umelá inteligencia Angel predpokladá takmer každý rozmar majiteľa alebo hosťa. Pomocou hlasu a rozpoznávania tváre môže Angel doručiť správy a počasie, objednať si jedlo z kuchyne, ovládať zoznam skladieb alebo asistovať hosťom počas cvičenia jogy. Systém je navrhnutý tak, aby sa učil osobným preferenciám, takže je na palube možné všetko prispôsobovať. Akonáhle sa to systém naučí, začne vám dokonca odporúčať oblečenie od vašich obľúbených predajcov.

Podobne ako každá jachta Numarine, poskytuje aj Adonis na svojej palube dostatok priestoru. K dispozícii je jeden veľký salónik a apartmán. Dobre presvetlený, moderný salónik bol navrhnutý ako centrum spoločenského diania. Jeho súčasťou je veľká pohovka v tvare C, bar a jedálenský kút. Na zadnej strane sa nachádza ďalší salónik s barom a obrovským priestorom na slnenie.

Z dôvodu získania priestoru na hlavnej palube bola kuchyňa umiestnená do podpalubia spolu s ostatnými štyrmi kajutami. Hlavná kajuta sa nachádza uprostred lode a ponúka množstvo úložného priestoru a otvorenú kúpeľňu. Tri ďalšie kajuty sú pripravené pre hostí, pričom pre posádku je vyhradený priestor v zadnej časti, vedľa kuchyne.

Inteligentné smart zrkadlá Furrion

Na stenách sú umiestnené smart zrkadlá Furrion po prebudení ktorých sa stávajú interaktívne displeje. Funkcia Smart Mirror funguje ako veľký tablet alebo dotykový displej, čo umožňuje vlastníkovi a hosťom zobrazovať aktualizácie o počasí, plánoch, správach a statusoch na sociálnych médiách. Na zariadeniach Smart Mirror je možné nechať si zobraziť aj televízne a iné médiá. Informácie sa sťahujú a ukladajú z internetu, takže všetko ostáva aktualizované. Systém tak nie je závislý na pripojení prostredníctvom Wi-Fi. Keď je pripojenie k dispozícii, systém sa zosynchronizuje a opäť zaktualizuje automaticky.

Angel sa dokonca dokáže pripojiť k navigačnému systému jachty, upozorniť vás na počasie alebo v prípade, že sa vyskytne problém s palubnými systémami. Jednou z najzaujímavejších funkcií je možnosť lietania sondou nad jachtou. K tomuto účelu slúži dron, ktorý sa nachádza vo vyhradenom vonkajšom priestore a zaisťuje bezpečnostný dohľadu nad okolím alebo zaznamenáva mimoriadne okamihy každej plavby.

Numarine 78HTS poháňa dvojica dieselových motorov MAN o výkone 1 500 koní. Maximálna rýchlosť je 38 uzlov. Pri rýchlosti 28 uzlov dokáže loď preplávať 400 námorných míľ.

Zdroj: numarine.com

About Author /

Sme nezávislý a ambiciózny časopis, ktorý môžete vytvárať spolu s nami. Podporíte nás kúpou produktov z nášho e-shopu.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search